Jeansowe i sztruksowe marynarki

Damska marynarka może mieć wiele oblicz. Elegancką, stylową marynarkę zakładają kobiety do pracy razem z eleganckimi spodniami w kant lub szykowną spódnicą. Dłuższą marynarkę w stylu casualowym mogą panie i dziewczęta założyć do dobrze dopasowanych jeansów. Świetnie prezentują się także młodzieżowe żakiety z wywiniętymi mankietami, które założyć można do rurek, szortów lub sukienki. Sportowa marynarka damska to znakomite urozmaicenie codziennej garderoby. Połączymy wówczas niewymuszoną, nonszalancką elegancję z codziennym luzem i komfortem.

Do sportowych, codziennych marynarek, które ubrać możemy do jeansów lub rurek, należą także sztruksowe i jeansowe marynarki. Jeansowa marynarka, nazywana kataną, kiedyś była bardzo popularna – nosili ją wszyscy razem ze spodniami dżinsowymi, później została uznana za strój nieco niegustowny, a niedawno znów dżinsowa marynarka wróciła do mody. Jeśli chcemy dobrze wyglądać w sportowej marynarce z jeansu, musi być ona dobrze dopasowana do sylwetki. Takie dżinsowe żakiety są zazwyczaj krótkie i przylegające do ciała, z długimi rękawami lub z wywiniętymi mankietami. Niezwykle istotne jest dobranie do niej innych części garderoby. Gdy ubieramy jeansową marynarkę, zrezygnujmy z założenia dżinsów, gdyż źle będzie wyglądał taki komplet jeansowej odzieży. Znakomicie natomiast będą pasowały do takiego żakietu czarne rurki lub rurki skórzane i do tego buty na obcasie lub wysokiej szpilce.

Podobnie jak jeansowe marynarki, sztruksowe żakiety mają wiele zwolenniczek, ale i przeciwniczek. Dla jednych kobiet nie jest to zbyt gustowny strój, dla innych to świetny element codziennego ubioru. W sezonie jesień 2011 sztruks znów stał się modny i kobiety chętnie noszą sztruksowe marynarki, płaszczyki, spódnice i torebki. Sztruksowa marynarka jest dłuższą marynarką, dopasowaną do sylwetki, ale niezbyt obcisłą. Ładnie prezentują się sztruksowe żakiety z niewielką stójką lub klasycznie wywiniętymi klapami przy dekolcie. W wypadku sztruksu warto poeksperymentować z kolorami i wybrać sztruksowy żakiet w intensywnym, żywym kolorze – fioletowym, bordowym, kobaltowym itp. Marynarki jeansowe i sztruksowe nosimy rozpięte, z ładną, ciekawą bluzką pod spodem.